Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ksiądz i psycholog poprowadzą dzień skupienia dla młodzieży

Co można zrobić, by nie zmarnować Wielkiego Postu? Jakie konsekwencje ma fakt, że Bóg za mnie umarł? Jak odnaleźć się w świecie, który jest taki zawiły?

Odpowiedzi będą szukać młodzi wspólnie z kapłanem i psychologiem podczas wielkopostnego dnia skupienia.

To kolejna propozycja dla młodzieży przygotowana przez siostry wynagrodzicielki Najświętszego Serca Jezusa.

To ma być czas nie tylko spotkania z Panem Bogiem, ale i możliwość uporządkowania sobie różnych spraw, znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania, których w życiu młodych ludzi nigdy nie brakuje.

- Prowadzimy rodzinny dom dziecka, w którym pomagają nam młodzi wolontariusze. Widząc nasze spotkania formacyjne i radość, jaką wyzwalają takie chwile spędzone przy Panu Bogu, pytali nas, czy mogliby dołączyć. Wówczas zrodził się pomysł zorganizowania systematycznych spotkań dla młodzieży - mówi s. Anna.

Siostry do współpracy zaprosiły kapłana i psychologa, by dać uczestnikom możliwość zarówno przyjrzenia się samemu sobie, jak i odkrycia Bożego planu dla ich życia.

Stroną emocjonalną zajmuje się psychoterapeuta Katarzyna Krasnodębska, zaś duchową - ks. Mariusz Salach, teolog duchowości i duszpasterz wspólnot neokatechumenalnych.

- Wielki Post to czas szczególny w życiu chrześcijanina, dlatego warto znaleźć chwilę na zatrzymanie i przemyślenie różnych spraw. Zapraszamy do naszego domu młodzież szkół średnich oraz studentów na dzień skupienia, który zatytułowaliśmy „Wybieraj dobro, byś żył” – mówią siostry.

Spotkanie odbędzie się 3 marca w godzinach od 9.00 do 18.00 w domu sióstr przy ulicy Judyma 47 w Lublinie. W programie przewidziane są: warsztaty psychologiczne, które poprowadzi Katarzyna Krasnodębska (psychoterapeuta, arteterapeuta, pedagog), konferencja przygotowana przez ks. Mariusza Salacha (teolog duchowości), adoracja Najświętszego Sakramentu oraz obiad.

Zapisy pod numerem tel. 606397960 oraz przez e-mail: sr.a.kaczmarczyk@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama