Nowy numer 44/2020 Archiwum

Szturm do nieba w intencji Alicji, która walczy o życie

19 lutego w wypadku w centrum Lublina zginął Olaf, członek zespołu i wspólnoty Guadalupe. Jadąca z nim Alicja Mazurek, także śpiewająca w Gaudalupe, walczy o życie w szpitalu.

Alicja ma 18 lat. Oprócz tego, że należy do wspólnoty Guadalupe i śpiewa w zespole, zaangażowana jest także w działalność KSM.

- To dziewczyna, na którą zawsze można liczyć - mówi ks. Emil Mazur duszpasterz młodzieży. - Wielokrotnie bardzo mi pomagała muzycznie podczas pieszej pielgrzymki do Częstochowy. 

Dziś Alicja walczy o życie. - Jest w bardzo ciężkim stanie, dlatego wszyscy modlimy się o cud - tłumaczy ks. Emil. - Jestem bardzo dumny z postawy młodych ludzi, którzy tak bardzo zaangażowali się w tę potężną inicjatywę modlitewną. 

Młodzi modlą się za Alicję w kaplicy szpitalnej PSK 4   Młodzi modlą się za Alicję w kaplicy szpitalnej PSK 4
Archiwum Guadalupe

Młodzi przygotowali specjalny grafik. Każdy może wybrać czas, który chce poświęcić na modlitwę za Alicję.

Jej koleżanki i koledzy cały czas przebywają w szpitalu. Chcą być przy niej, choć oczywiście nie wchodzą na oddział. Modlą się w kaplicy szpitalnej. Wspólnie odmawiają różaniec.

Msze św. w intencji zdrowia dla Alicji odbywają się także w innych lubelskich kościołach. Dziś Msza św. będzie sprawowana o 18.00 w kościele garnizonowym w Lublinie.

Każdy kto zechce dołączyć się do szturmu modlitewnego w intencji dziewczyny, może wpisać się na listę dostępną pod linkiem:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wDIPLjeLLHf44FA2j7EQ4WgFuuZ72zSVLmX2ft_DY7s/edit#gid=0

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama