GN 21/2020 Archiwum

Akademicka Męska Droga Krzyżowa po raz pierwszy

To sygnał świadczący o tym, że również mężczyźni mogą znaleźć ofertę duchową dla siebie.

Wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy, ale studenci, mieszkający w Domu Męskim KUL mają już za sobą organizację „męskiego różańca”. – To pomysł na aktywizację i wspólną modlitwę. Rozważania poprowadzą studenci, ale na modlitwę są zaproszone również studentki - informuje Piotr Szelest, kierownik Domu Męskiego KUL.

Jak podkreśla, jego praca polega na administrowaniu, ale przynależność do wspólnoty katolickiego uniwersytetu zobowiązuje również do organizowania modlitwy, wydarzeń aktywizujących i wspólnotowych. – Uważam, że zarówno pracownik jak i student KUL powinien czuć się odpowiedzialny za uniwersytet do którego przynależy, którego jest częścią – dodaje Szelest.

Męska Akademicka Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek 9 marca o godz. 19.30 w kaplicy Żeńskiego Domu Studenckiego przy ul. Konstantynów 1D. W modlitwie będą uczestniczyć również duszpasterze akademiccy. Na nabożeństwo zaproszeni są wszyscy chętni studenci.

W Męskim Domu Studenckim na Konstantynowie mieszka ok. 80 studentów. Większość to Polacy, jedną trzecią stanowią Ukraińcy, ale mieszkają tam również Chińczycy i Kazachowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama