Nowy numer 42/2019 Archiwum

UMCS czeka na studentów

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - jedno z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia przyciągnęły wielu młodych ludzi.

Kilka tysięcy osób odwiedziło dzisiaj UMCS, korzystając tym samym z okazji do odbycia spotkań z doradcami zawodowymi, ze studentami poszczególnych wydziałów, z przedstawicielami kół naukowych, naukowcami, czy egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

- Tego dnia w ciekawy sposób zaprezentowaliśmy ofertę naszych kierunków, opowiedzieliśmy o przebiegu rekrutacji, a także pomagaliśmy kandydatom na studia wybrać najlepszą ścieżkę kształcenia i kariery. Wszystko po to, by młody człowiek mógł zobaczyć ile możliwości daje studiowanie na naszej uczelni - mówi Aneta Adamska rzecznik UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS podzielono "Chatkę Żaka" na specjalne strefy tematyczne: edukacji, studenta, rozwoju kompetencji, cudzoziemca i HI-TECH, gdzie było można m.in. zobaczyć roboty, sterować robotycznym ramieniem, a tym samym zanurzyć się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego sprzętu. Stworzono także miejsce do niecodziennej rozmowy i spotkań z nauczycielami akademickimi oraz naukowcami UMCS.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS rozpocznie się pod koniec kwietnia br.
UMCS oferuje kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na studia w UMCS mogą wybierać spośród blisko 80 kierunków i ponad 250 specjalności. Chętnych uczelnia zaprasza także na studia podyplomowe (do wyboru jest ponad 84 kierunków) oraz na studia doktoranckie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL