Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Była kolacja wigilijna, będzie śniadanie wielkanocne

Caritas AL razem ze Spółką Lubelskie Dworce oraz braćmi kapucynami organizuje wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz podróżnych.

"Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących" odbędzie się we wtorek, 27 marca, o godzinie 11 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6. Wydarzeniu patronuje Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik.  

Świąteczne spotkanie zainicjowane zostało przez Spółkę Lubelskie Dworce oraz braci kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje.  

Zaplanowano wspólny posiłek, modlitwę i rozmowę. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Do włączenia się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania zaproszeni są wszyscy. Każdy może pomóc. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o przedłużonym terminie ważności (takie, jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) lub przekazać darowiznę za pomocą płatności Dotpay. 

- Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych - mówi dyrektor Caritas AL ks. Wiesław Kosicki. - Dlatego bardzo zachęcam do włączenia się w przygotowanie śniadania wielkanocnego. 

Poczęstunek podczas śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki, prowadzony przez Fundację Dantis, który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy