Nowy numer 33/2019 Archiwum

Była kolacja wigilijna, będzie śniadanie wielkanocne

Caritas AL razem ze Spółką Lubelskie Dworce oraz braćmi kapucynami organizuje wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz podróżnych.

"Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących" odbędzie się we wtorek, 27 marca, o godzinie 11 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6. Wydarzeniu patronuje Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik.  

Świąteczne spotkanie zainicjowane zostało przez Spółkę Lubelskie Dworce oraz braci kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje.  

Zaplanowano wspólny posiłek, modlitwę i rozmowę. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Do włączenia się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania zaproszeni są wszyscy. Każdy może pomóc. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o przedłużonym terminie ważności (takie, jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) lub przekazać darowiznę za pomocą płatności Dotpay. 

- Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych - mówi dyrektor Caritas AL ks. Wiesław Kosicki. - Dlatego bardzo zachęcam do włączenia się w przygotowanie śniadania wielkanocnego. 

Poczęstunek podczas śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki, prowadzony przez Fundację Dantis, który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL