Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bliskie spotkania z Biblią

Co roku kilkaset osób w naszej diecezji staje do Konkursu Wiedzy Biblijnej. To nie tylko wykazanie się znajomością konkretnych ksiąg, ale i osobiste spotkanie ze słowem Bożym.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych bez egzaminów wstępnych na kilkunastu kierunkach. Nie to jednak przyciąga młodych do Konkursu Wiedzy Biblijnej.

– Okazuje się, że młodzi zwyczajnie interesują się tym, co zawiera Biblia, chcą znać jej treść, kontekst historyczny, w jakim powstały różne księgi, wydarzenia opisane na kartach Pisma Świętego. Kiedy zabierają się do poznawania tej niezwykłej lektury, zaczynają o niej rozmawiać. To często zachęca innych, by sięgnęli po teksty biblijne. Tak tworzy się wspólnota młodych ludzi, pasjonatów Pisma Świętego, a przy okazji przyjaciół, którym wartości płynące z Ewangelii są po prostu bliskie – mówi Robert Maj z lubelskiego oddziału Civitas Christiana, organizatora konkursu.

Za nami pierwszy z etapów na poziomie szkolnym. W diecezji lubelskiej w 93 szkołach ponadgimnazjalnych odbyła się XXII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tym razem młodzież rozwiązywała test złożony z 45 pytań dotyczących Księgi Psalmów, Listów św. Pawła do Galatów i Filipian.

W Pallotyńskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Robert Maj, koordynator diecezjalny OKWB, oraz Marcin Chlebica mieli okazję spotkać się z młodzieżą zmagającą się z pytaniami przygotowanymi przez komisję konkursową, której przewodniczy ks. prof. Mirosław Wróbel z KUL-u. Młodzież Pallotyńskiego Liceum przygotowywał tamtejszy katecheta ks. Tomasz Makarewicz SAC.

Z każdej ze szkół zostanie wyłonionych trzech finalistów, którzy następnie już 18 kwietnia 2018 roku wezmą udział w etapie diecezjalnym, który odbędzie się na KUL-u. Następnie 3 laureatów etapu diecezjalnego wystartuje w finale konkursu w Niepokalanowie 5-6 czerwca br.

Nagrodami w turnieju są książki, sprzęt multimedialny, zagraniczne wycieczki oraz indeksy szkół wyższych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama