Nowy numer 34/2019 Archiwum

Przed nami lubelskie obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” organizuje z tej okazji uroczystą galę.

Gdy, jako diagnoza po urodzeniu dziecka, a nawet jeszcze wcześniej, pada złowrogie słowo "Down", rodzice najczęściej czują się zagubieni, pokrzywdzeni. Po latach jednak uczucie pokrzywdzenia mija, a niektórzy uważają się nawet za wybrańców losu.

Od 2005 r. 21 marca na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Zespołu Downa. Data święta - 21 marca, nie jest przypadkowa, nawiązuje do trisomii 21 pary chromosomów, która jest przyczyną zespołu Downa.

Lubelskie Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa "Ukryty skarb", jak zwykle będzie obchodziło to święto bardzo hucznie. Tym razem 17 marca. - Chcemy pokazać nasze dzieci w społeczeństwie - mówi prezes stowarzyszenia Anna Cieplińska. - Chcemy, by ludzie zobaczyli je w sytuacji, gdy coś fajnego robią, gdy są oklaskiwane. Wydaje nam się, że to też zwiększa zrozumienie problemu, z którym wiele osób się zmaga.

W zeszłym roku podczas obchodów Dnia Zespołu Downa na deskach Teatru Andersena wystąpiło wielu wspaniałych aktorów i tancerzy, co było dla nich, a także dla ich rodziców, niezapomnianym doświadczeniem. W latach ubiegłych obchodom towarzyszyły wystawy fotograficzne zatytułowane.: „Aktywni i szczęśliwi”, „Poznajmy się” oraz „Nasze rodziny w obiektywie”.

- Podczas tegorocznych uroczystości planujemy m.in. prezentację spektaklu w wykonaniu naszych podopiecznych przygotowanego we współpracy z aktorami Teatru Andersena, pokazy taneczne i teatralne dzieci i młodzieży z zespołem Downa, prezent od „Ukrytego Skarbu” dla wszystkich obecnych: - spektakl „Koziołek kręciołek” w reż. Benka Byrskiego oraz bankiet. Będzie to okazja do wspólnego świętowania, miłych spotkań i rozmów - mówi Anna Cieplińska. - Jak co roku, zapraszamy też wszystkich na wyjątkowy, specjalnie na tę okoliczność przygotowany tort.

Gala rozpocznie się 17 marca o godz. 16 w sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL