Nowy numer 15/2024 Archiwum

Lublin upamiętni wyjątkowego kapłana - ks. Stanisława Roga

Pod koniec lutego do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o nadanie skwerowi przy ul. Tumidajskiego imienia zmarłego trzy lata temu ks. prałata Stanisława Roga.

Z inicjatywą wyszła lubelska radna Marta Wcisło oraz Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna. Jak informuje Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół do spraw nazewnictwa ulic i placów publicznych.

Kolejnym krokiem jest wyrażenie oficjalnego stanowiska w tej sprawie przez Radę Dzielnicy w formie uchwały - Choć Rada Dzielnicy jest jednym z wnioskodawców, zgodnie ze Statutem Rad Dzielnic wymagana jest jednak uchwała rady w tej sprawie - wyjaśnia Joanna Bobkowska z Kancelarii Prezydenta. 

Gdy tylko uchwała trafi do prezydenta, przygotowany zostanie i skierowany do Rady Miasta projekt uchwały w sprawie nadania imienia skwerowi przy ul. Tumidajskiego 18a imienia księdza prałata Stanisława Roga. Nastąpi to prawdopodobnie już w kwietniu. 

Ks. Stanisław Róg przez wiele lat był proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. W latach 1988-1992  wraz z mieszkańcami osiedla wybudował piękny kościół. W sercach parafian zostawił ślad, dzięki któremu wciąż żyje we wspomnieniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy