Młodzi! To wasze święto!

Jest w Kościele takie miejsce dla młodych, gdzie mogą przyjść ze swoimi pomysłami - to Duszpasterstwo Młodzieży, które zaprasza do świętowania już w najbliższą niedzielę.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Adam Bab stawia na młodych i podkreśla, że młodzież jest podmiotem duszpasterstwa, a nie przedmiotem. W związku z tym musi mieć przestrzeń, w której może się spotkać, zaplanować różne sprawy, pomodlić. Takie możliwości stwarza duszpasterstwo.

- Dobrze mieć świadomość, że jest w Kościele takie miejsce dla nas młodych, gdzie możemy przyjść ze swoimi pomysłami, gdzie czujemy się usłyszani i docenieni, gdzie możemy coś robić, co przynosi korzyść i nam i innym. To dodaje nam pewności siebie w świecie, gdzie nie zawsze ewangeliczne wartości są w cenie. Poza tym tu rodzą się przyjaźnie i poznajemy ludzi, na których zawsze można liczyć - podkreślają młodzi z duszpasterstwa i zachęcają swoich rówieśników z różnych wspólnot, a także takich, którzy do tej pory nie byli nigdzie zaangażowali, by się odważyli i wzięli udział w święcie młodych.

- To dni wciąż nieodkryte przez wielu młodych ludzi, a przygotowywane z myślą właśnie o nich. Udział w tym wydarzeniu może być dla kogoś nowym początkiem wielkiej przygody - zachęca ks. Adam.

Światowe Dni Młodzieży Jan Paweł II ustanowił w Niedzielę Palmową. Tego dnia każda diecezja przygotowuje dla młodych mieszkających na jej terenie specjalne wydarzenia zwieńczone procesją z palmami. W tym roku na hasło spotkania papież Franciszek wybrał fragment z ewangelii Św. Łukasza: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

Jak co roku obchody ŚDM rozpocznie w piątek 23 marca Droga Krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego Majdanek. Początek godzina 18.00.

25 marca, czyli w Niedzielę Palmową młodzież z archidiecezji spotka się, by podczas procesji z palmami ulicami Lublina, dać świadectwo swojej wiary. Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim od spotkania z zespołem Full Power Spirit. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika, zostanie ona odprawiona w archikatedrze o godzinie 15.00.

Program XXXIII Obchodów Światowych Dni Młodzieży

23 marca 2018 r. - piątek

18.00 – „ZNAM CIĘ PO IMIENIU” – Droga Krzyżowa na Majdanku

25 marca 2018 r. – Niedziela Palmowa

12.30 – „NIE BÓJ SIĘ! UWIERZ!” – aula CTW 408 KUL
14.00 – Procesja z palmami do archikatedry
15.00 – Msza Święta w archikatedrze

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..