Nowy numer 22/2020 Archiwum

Katecheta - nowym wiceprezydentem Lublina

Mariusz Banach funkcję zastępcy prezydenta miasta Lublin obejmie 1 kwietnia. Zajmie się zarządzaniem oświatą.

Mariusz Banach dotychczas był radnym miejskim i przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania.

Do jego głównych zadań jako zastępcy prezydenta będzie należało m.in. przygotowanie szkół średnich na przyjęcie w roku szkolnym 2019/2020 roku podwójnego rocznika - równolegle ukończą szkołę uczniowie III klas wygasających gimnazjów oraz VIII klas nowych podstawówek, promocja szkolnictwa branżowego, podnoszenie jakości procesu kształcenia i wychowania w szkołach, a także nadzór nad budową i rozbudową szkół, w szczególności w dzielnicach Czuby, Ponikwoda, Felin, Sławin.

Mariusz Banach urodził się w 1969 r. w Lublinie, jest magistrem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na tej uczelni uzyskał doktorat z socjologii. Od 1992 r. jest nauczycielem katechetą, w latach 2004-2006 był wykładowcą w katedrze socjologii KUL. Od 2006 roku Radny Rady Miasta Lublin, od 2010 pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin. Za działalność edukacyjną został nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama