Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nowi prałaci archidiecezji lubelskiej mianowani przez papieża

Nowi prałaci i kanonicy zostali ogłoszeni podczas spotkania metropolity z duchowieństwem archidiecezji w domu arcybiskupów lubelskich.

Wśród nowych prałatów archidiecezji lubelskiej mianowanych przez papieża Franciszka znaleźli się misjonarze i proboszczowie. Tego dnia abp. S. Budzik wręczył także nominacje kanonickie.

Godnością prałacką zostali wyróżnieni misjonarze: ks. Józef Ciesielczuk pracujący w Brazylii i ks. Władysław Czajka pracujący na misjach na Ukrainie.

Dwaj wyróżnieni proboszczowie to: ks. Janusz Bogdański i ks. Henryk Kapica. Ks. Janusz Bogdański jest byłym proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie i budowniczym kościoła parafialnego. Mieszka przy parafii jako rezydent odkąd osiągnął wiek emerytalny. Ks. Henryk Kapica jest proboszczem parafii św. Franciszka Ksawerego Krasnymstawie. W ostatnim czasie dokonał remontu zabytkowej świątyni pojezuickiej. Jest również pomysłodawcą i realizatorem niezwykłego „Ogrodu Marzeń św. Franciszka Ksawerego” przy obiektach sakralnych, które są odwiedzane nawet przez turystów z zagranicy.

Czytaj także:

Natomiast nowymi kanonikami zostali: ks. Grzegorz Szymański i ks. Mirosław Łysko. Proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie został kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej. Z kolei ks. Łysko, proboszcz parafii św. Magdy Magdaleny w Sernikach został kanonikiem honorowym Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej.

Czytaj także:

Oficjalnego potwierdzenia nominacji wręczonych przez abp. Stanisława Budzika dokonał rzecznik archidiecezji na Twitterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy