Nowy numer 14/2020 Archiwum

W Wielki Piątek w wieku 31 lat zmarł ks. Krystian Kotulski

Oficjalną informację przekazano na stronie diecezji. Ks. Krystian świecenia prezbiteratu przyjął w 2011 r.

Ks. Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Studiował teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2011 r. w katedrze zamojskiej z rąk bp. Wacława Depo. Był kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Posługiwał najpierw jako wikariusz w parafii Lipsko koło Zamościa od czerwca 2011 r. do 19 września 2015 r. Następnie od 20 września 2015 r. w parafii Kosobudy.

Ks. Krystian zmarł w Wielki Piątek, 30 marca 2018 r. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci księdza. Z żalem tę bolesną informację przekazują również koledzy z archidiecezji lubelskiej.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego zostanie odprawiona we środę, 4 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 w kościele parafialnym Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. Po Mszy św. złożenie ciała ks. Krystiana na cmentarzu komunalnym.

Rodzinie i przyjaciołom składamy głębokie wyrazy współczucia. Śp. ks. Krystiana polecamy Chrystusowi, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama