Nowy numer 46/2018 Archiwum

Niewyczerpany zdrój łask

Prosta zakonnica bez wykształcenia i wiedzy teologicznej była potrzebna, by przyjąć i przekazać wielkie Boże przesłanie.

O tym święcie sam Pan Jezus powiedział, że jest ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla dusz grzeszników. Święta Faustyna Kowalska, opisując swoje spotkania z Jezusem w „Dzienniczku”, często pisze o biedzie duchowej ludzi. Ratunkiem na te bolączki jest zwrócenie się właśnie do Bożego miłosierdzia przez kult obrazu „Jezu, ufam Tobie” i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przesłanie przekazane przez Jezusa za pośrednictwem s. Faustyny zrealizował w pełni Jan Paweł II, ustanawiając w Kościele święto Bożego Miłosierdzia.

Dostępne jest 40% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy