Nowy numer 22/2023 Archiwum

Do kogo tym razem trafi puchar?

Dowiemy się już w najbliższą sobotę. 7 kwietnia po raz 9. rozegrane zostaną Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego.

Po zmaganiach dekanalnych blisko 90 drużyn dotarło do finału mistrzostw piłkarskich. Młodzi piłkarze mecze rozgrywać będą w 9 lubelskich halach sportowych. Finał jak zwykle odbędzie się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31.

Zawodnicy będą rywalizować tym razem w trzech kategoriach wiekowych: ministrant - rocznik 2006-2010; lektor młodszy - rocznik 2002-2005 oraz lektor starszy - rocznik 1997-2001. Głównym organizatorem piłkarskich rozgrywek jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. 

Rozgrywki poprzedzi uroczysta Msza św. odprawiona o godz. 10 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika. 

- Ministranci i lektorzy potrzebują przynęty, która będzie w jakiś sposób ich jednoczyła - mówi ks. Marcin Grzesiak diecezjalny duszpasterz LSO. - Tą przynętą jest sport, w szczególności piłka nożna, która - mimo że wśród młodzieży królują internet i gry komputerowe - jest jeszcze dla chłopców bardzo atrakcyjna - dodaje.

Duszpasterz nie ukrywa, że piłka nożna może być - i w wielu przypadkach jest - narzędziem i pomocą do tego, by ministrantów motywować do służby oraz by im pokazywać, że przez sport także można służyć Panu Bogu.

Finały rozgrywek, które zaplanowano na 17.30, poprzedzą mecze towarzyskie rozegrane pomiędzy zaproszonymi gośćmi. - Będą to drużyny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Wojska Polskiego, drużyna TVP z Warszawy oraz drużyna księży archidiecezji lubelskiej - wylicza ks. Grzesiak.

Podobnie jak w latach minionych całość imprezy poprowadzi Rafał Patyra, dziennikarz sportowy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast