Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stawiam przed Tobą życie - zaproszenie dla młodych

Kolejny nietypowy dzień skupienia połączony z warsztatami psychologicznymi to propozycja dla młodych przygotowana przez siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Serca Jezusa.

Łukasz niedawno skończył studia i podjął pracę. - W codziennym zabieganiu dobrze się na chwilę zatrzymać, znaleźć czas na bycie ze samym sobą i Panem Bogiem. To sprawia, że w przyszłość spoglądam bez lęku, mam więcej radości w sobie i pewności, że nie jestem sam – mówi.

Jeśli ma możliwość, chętnie uczestniczy w dniach skupienia dla ludzi młodych, na które zapraszają systematycznie siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Serca Jezusa w Lublinie. To dobry czas, by oderwać się od codziennego tempa i przyjrzeć samemu sobie. Pomocą służy zarówno kapłan głoszący konferencje, jak i psycholog prowadzący warsztaty, z którymi połączony jest dzień skupienia.

- Każdy w pewnym momencie musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czego w życiu chce. Nie jest to łatwa sprawa, szczególnie jeśli inni mają wobec nas oczekiwania niekoniecznie zgodne z naszymi. Dlatego ważne jest przyjrzenie się samemu sobie, a jeśli robimy to w świetle Bożego słowa, odkrywając Boży plan dla naszego życia, zwyczajnie łatwiej nam podejmować decyzje - mówi Katarzyna Krasnodębska, psycholog prowadząca warsztaty dla młodych.

Pomysł, by połączyć dzień skupienia z zajęciami psychologicznymi przyniosło życie. Siostry prowadzą dom dziecka, w którym pojawia się wiele młodych osób w roli wolontariuszy. To okazja nie tylko do pomocy przy najmłodszych podopiecznych, ale i do rozmowy o codziennym życiu i różnych ważnych sprawach.

- Widząc rozterki młodych ludzi, którzy zadają sobie wiele pytań o Boga, wiarę, sens, ale także zdając sobie sprawę z rożnych emocjonalnych problemów młodzieży, która czasem nie może odnaleźć się w swoim środowisku, postanowiłyśmy działać dwutorowo, czyli zająć się i stroną duchową, i emocjonalną, zapraszając do prowadzenia naszych spotkań zarówno psychologa, jak i kapłana. Tak w ubiegłym roku rozpoczęły się w naszym domu systematyczne, średnio comiesięczne dni skupienia, które kontynuujemy i w tym roku. Zatytułowałyśmy je „Poznaj serce Boga” - mówią siostry.

Konferencje prowadzi ks. Mariusz Salach, warsztaty Katarzyna Krasnodębska.

Kwietniowe spotkanie nosi tytuł " Stawiam przed tobą życie " i odbędzie się 14 kwietnia w domu sióstr przy ulicy Judyma 47. Zgłaszać się można telefonicznie do s. Anny 606397960 lub mailem sr.a.kaczmarczyk@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama