Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drużyna piłkarska księży z archidiecezji lubelskiej walczy o mistrzostwo Polski

Już dziś w Białej Podlaskiej rozpoczynają się XIV Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu.

Drużynę z archidiecezji lubelskiej reprezentować będą: ks. Paweł Bartoszewski - bramkarz (prefekt MSD, ks. Piotr Chmielecki SCJ z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie, ks. Paweł Jasina  z Towarzystwa Chrystusowego, ks. Adrian Komorowski z parafii Rozesłania Apostołów w Chełmie, ks. Leszek Sałaga z parafii św. Antoniego w Lublinie, ks. Sławomir Jargieło z parafii św. Jadwigi w Lublinie, ks. Paweł Kościuk z parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Lubartowie, ks. Michał Baiński z parafii św. Józefa w Kraśniku, ks. Damian Matysiak z parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach, ks. Michał Bijak z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła i Matki Bożej Różańcowej w Kaniem oraz ks. kapitan drużyny Emil Kancir z parafii św. Jan Pawła II w Lublinie. 

Piłkarskie rozgrywki rozpoczną się o godz. 14. Poprzedzi je uroczyste otwarcie mistrzostw i losowanie grup. W każdej z czterech grup zmierzy się ze sobą pięć drużyn.

W minioną sobotę drużyna księży z Lubelszczyzny rozegrała mecz z reprezentacją wojska polskiego oraz policji   W minioną sobotę drużyna księży z Lubelszczyzny rozegrała mecz z reprezentacją wojska polskiego oraz policji
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Ostatni większy sukces księża z Lubelszczyzny zanotowali w 2016 r. zdobywając w Toruniu IV miejsce. Nie udało się, niestety, powtórzyć, jak do tej pory, wielkiego sukcesu z  2009 r., kiedy to podczas mistrzostw rozgrywanych w Zamościu drużyna księży piłkarzy z Lubelszczyzny zdobyła I miejsce. Królem strzelców turnieju został wtedy ks. Emil Kancir, a najlepszym bramkarzem ks. Paweł Bartoszewski. 

Być może Biała Podlaska będzie szczęśliwym miejscem dla naszych piłkarzy w sutannach. Jeśli uda im się dostać do finałów, to rozegrają je 14 kwietnia. 

O wynikach będziemy informować, a naszym księżom życzymy powodzenia. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama