Nowy numer 2/2021 Archiwum

Polska kontra Rosja. Artyści piłkarze zagrają dla osób poszkodowanych przemocą

13 maja na stadionie Arena Lublin odbędzie się wyjątkowy mecz. Reprezentacja Artystów Polski zmierzy się z Reprezentacją Artystów Rosji "Starco". Dochód z meczu zostanie przekazany na wsparcie ofiar przemocy w rodzinie.

Równo 30 dni przed meczem otwarcia piłkarskich Mistrzostw Świata na Arenie Lublin zmierzą się ze sobą dwie drużyny, w składzie których zobaczymy zarówno znanych artystów, jak i znanych byłych reprezentantów obu krajów w piłce nożnej. Spotkanie ma przede wszystkim wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym "Agape". 

Na murawie pojawią się po polskiej stronie m.in. bracia z zespołu Pectus, Rafał Brzozowski, bracia Rafał i Marcin Mroczkowie, Przemysław Cypriański, Piotr Zelt, Billguun Ariunbaatar, Grzegorz Jędrzejewski oraz piłkarze: Radosław Majdan, Tomasz Frankowski, Piotr Świerczewski i Tomasz Iwan. 

Reprezentacja Artystów Polskich istnieje od 1999 roku i od samego początku swojego istnienia czynnie uczestniczy w imprezach charytatywnych. - Takie wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, bo nie ma podczas nich żadnych ulgowych ani preferencyjnych warunków - podkreśla Dorota Wardyńska, manager Reprezentacji Artystów Polskich. - Zachęcam do udziału, bo na pewno wszyscy będą się świetnie bawić, a przy okazji możemy wesprzeć stowarzyszenie. Oprócz tego przez cały rok chcemy mówić głośno o przemocy, chcemy mówić o tym, że popieramy działania przeciwko przemocy. - Cieszymy się, że grając mecz, możemy pomóc ludziom, którzy w swoich rodzinach doznali przemocy, którzy na co dzień spotykają się z agresją - dodaje Radosław Majdan. 

Oprócz samego meczu, atrakcją bez wątpienia będzie także wykonanie przez zawodników z Rosji hymnu. - W tym zespole jest bardzo wielu artystów z Teatru Bolszoj - zaznacza D. Wardyńska. 

Organizatorzy zapraszają na rodzinny piknik na stadionie już od godz. 16. Natomiast sam mecz Polska-Rosja, który zaplanowano na godz. 18,  zostanie poprzedzony spotkaniem rozegranym pomiędzy polskimi legendami sportu a reprezentacją Lublina. Jak zapowiada prezes MOSiR Jacek Czarecki, wśród reprezentacji lubelskiej znajdą się na pewno znani politycy i przedstawiciele biznesu, natomiast po stronie legend sportowych zobaczymy m.in. Artura Siódmiaka,  Mariusza Jurasika, Macieja Szczęsnego, Daniela Iwanka. 

Bilety w cenie 10 i 5 zł są już do nabycia na ebilet.pl. Będzie można je też zakupić przed samym meczem w kasach stadionu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama