Nowy numer 3/2021 Archiwum

Największy polski festiwal filmów dokumentalnych w lubelskim CSK

W Centrum Spotkania Kultur będzie można obejrzeć filmy w rzeczywistości wirtualnej. Już od 13 maja. Bilety na festiwal dostępne w kasie CSK.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na 15. Millennium Docs Against Gravity Film Festival, największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z największych w Europie. Potrwa od13 do 21 maja. - Po raz pierwszy na festiwalu obejrzymy filmy w technologii VR - w rzeczywistości wirtualnej - tłumaczą organizatorzy.

- Interesuje nas sztuka zaangażowana, zadająca pytania, podejmująca tematy ważne dzisiaj - globalnie i lokalnie. Cieszymy się, że ten największy polski festiwal kina dokumentalnego zagości w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Widzowie zobaczą najlepsze produkcje z całego świata i będą mogli spotkać ich twórców - mówi Piotr Franaszek, dyrektor CSK.

Festiwal organizowany jest wspólnie z Against Gravity, jednym z największych dystrybutorów filmów w naszym kraju. - W CSK odbędzie się 24 projekcji, dodatkowo będą również spotkania oraz debaty. Widzowie obejrzą m.in. doceniony nagrodą za najlepszy dokument na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w sekcji Venice Classics film "Książę i Dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz nominowany do tegorocznych Oscarów film „Twarze, plaże” Agnès Vardy i JR. Agnès Varda - podkreślają organizatorzy.

- Cieszy nas ekspansja festiwalu. Lublin to miasto różnorodności kulturowych oraz wyznaniowych i tu nasz festiwal ma szansę pięknie się rozwinąć. Po ubiegłorocznym sukcesie kina 360°, filmów w technice wirtualnej rzeczywistości, postanowiliśmy zorganizować pokazy również w Lublinie - mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium, sponsora tytularnego festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Dodatkowo w ramach festiwalu odbędą się projekcje filmów w ramach konkursu "Odcienie wolności", który organizowany jest wspólnie przez Discovery Polska, Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny i Millennium Docs Against Gravity w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Widzowie obejrzą filmy nadsyłane przez amatorów i profesjonalistów, w których tematem przewodnim jest wolność. Pula nagród wynosi 15 tys. zł.

Bilety i karnety na festiwal filmów dokumentalnych można kupić CSK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama