Nowy numer 3/2021 Archiwum

Majówka w Kozłówce

Nie tylko pałac i piękny ogród czekają na turystów w Kozłówce. Majówka w dawnej posiadłości Zamoyskich upłynie pod znakiem wojska, straży pożarnej i kuchni polowej.

Pod hasłem: "Jak majówka to Kozłówka!" przygotowano wiele atrakcji w dawnej posiadłości Zamoyskich, na które każdy może czuć się zaproszony.

- Codziennie w godz. 10.00–15.00 będzie czekać na odwiedzających mnóstwo atrakcji. W tym: prezentacje sprzętu strażackiego, wojskowego, medycznego i policyjnego, pokaz możliwości bojowych strażaków z OSP Kamionka, wykłady o bezpieczeństwie drogowym, kurs udzielania pierwszej pomocy, gry i zabawy dla najmłodszych, festiwal kuchni polowych - wylicza Adam Kościańczuk z Muzeum w Kozłówce.

Do tego dochodzi jeszcze III Ogólnopolski Zlot Akordeonistów, pokaz samochodów zabytkowych (02.05), występy muzyczne na żywo, w tym koncert Michała Sawickiego (03.05) i zespołu Havana (codziennie). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Namawiamy również do obejrzenia nowo otwartej wystawy „Cień czasu”, poświęconej zegarom słonecznym. Można na niej podziwiać różne typy „słoneczników”, przede wszystkim tych osobistych, przenośnych, a także poznać historię zegara stojącego na dziedzińcu pałacu w Kozłówce oraz innych podobnych na terenie Lubelszczyzny. Szczególną atrakcją wystawy jest portret biskupa Walentego Baranowskiego pędzla Władysława Czachórskiego, wypożyczony z kurii lubelskiej oraz fragment bogatych zbiorów zegarów Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie - zachęcają pracownicy muzeum.

Ponad to stałe atrakcje muzeum czyli pałac, powozwnia, park są zawsze warte odwiedzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama