Nowy numer 49/2020 Archiwum

Podejmij duchową walkę w intencji księży

Kapucyńska parafia na lubelskiej Poczekajce zaprasza na wyjątkowe czuwanie modlitewne z okazji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Majowe czuwania modlitewne na Poczekajce stały się już tradycją. Program tych wydarzeń obejmuje Eucharystię, słuchanie konferencji, adorację Najświętszego Sakramentu oraz przekazanie znaków w obrazowy sposób wskazujących na istotę obchodzonego wydarzenia.

- W czasie tych spotkań gromadzi się bardzo dużo wiernych, którzy zyskują poczucie wspólnoty i radości z przebywania z Panem - podkreśla organizator czuwań kapucyn o. Andrzej Derdziuk. - Mimo długiego czasu trwania nabożeństw, ich przeżywanie się nie dłuży, bo angażuje serce, umysł i ciało w uwielbianie Zmartwychwstałego Chrystusa - dodaje.

W modlitewnych spotkaniach za każdym razem aktywnie uczestniczy wiele wspólnot, które mimo różnych charyzmatów, łączą się we wspólnych przedsięwzięciach modlitewnych i ewangelizacyjnych.

Tym razem czuwanie, które zaplanowano na 24 maja, odbędzie się pod hasłem „Żniwo wielkie” i będzie miało na celu włączenie się do modlitwy za kapłanów i podjęcie duchowej walki w ich intencji. 

Po odśpiewaniu Litanii loretańskiej, o godzinie 18.00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem ks. dr. Eugeniusza Derdziuka, kustosza sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie, wieloletniego ojca duchownego kapłanów i cenionego spowiednika. 

Następnym elementem będzie nabożeństwo składające się z konferencji wprowadzającej o. Andrzeja Derdziuka, świadectw rodziców kapłanów oraz członków Apostolatu Margaretka, który modli się za kapłanów. Swoje świadectwo złożą też siostry kapucynki Najświętszego Serca Jezusa, których charyzmatem jest m.in. modlitewne wspieranie osób duchownych.

Po uroczystym odśpiewaniu Litanii do Chrystusa Kapłana i Ofiary odbędzie się przyjęcie przez uczestników zobowiązania do podjęcia duchowej walki w intencji kapłanów i przekazanie znaków w postaci indywidualnego błogosławieństwa kapłańskiego z nałożeniem rąk oraz wręczeniem każdemu obecnemu na nabożeństwie medalika św. Benedykta.

Kolejnym punktem będzie Apel Maryjny, w trakcie którego będą rozważane teksty papieskie dotyczące kapłaństwa. Później rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej, działająca na Poczekajce. Adoracji przewodniczył będzie o. Radomir Kryński OFM Cap. Modlitwa potrwa do godz. 23.30.

Wśród uczestników spotkania będą też członkowie wspólnoty Apostolstwa Dobrego Słowa i Kapucyńskiego Duszpasterstwa Elektronicznego animowanego przez br. Józefa Koszarnego, kapucyna z Lubartowa. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama