Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wielkie gwiazdy, szczytny cel, dobra zabawa

Niezwykły mecz z udziałem gwiazd sportu i artystów już 13 maja na Arenie Lublin. Bilety na to spotkanie już w sprzedaży.

Na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji na Arenie Lublin zmierzą się reprezentacje złożone ze znanych piłkarzy, aktorów i muzyków. W niedzielę 13 maja o godz. 18.00 rozpocznie się charytatywny mecz pomiędzy Reprezentacją Artystów Polski i Reprezentacją Artystów Rosji. W każdej drużynie wystąpi kilku byłych reprezentantów drużyn narodowych w piłce nożnej. Po naszej stronie będą to m.in.: Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski, Radosław Majdan oraz Tomasz Frankowski. Na murawie nie zabraknie również braci z zespołu Pectus oraz braci Mroczek czy Rafała Brzozowskiego.

Bilety w cenie 10 zł i 5 zł są dostępne w sprzedaży internetowej. Wystarczy kliknąć TU. Można je będzie również kupić w dzień meczu w kasie przy Arenie Lublin. Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony jest zgodnie z życzeniem artystów na katolickie stowarzyszenie „Agape”, które pomaga ofiarom przemocy i przestępstw.

- Cieszymy się, że grając mecz możemy pomóc ludziom, którzy w swoich rodzinach doznali przemocy, którzy na co dzień spotykają się z agresją - mówi Radosław Majdan.

- Godna podziwu jest postawa osób znanych, rozpoznawalnych twórców, artystów, sportowców, którzy swoją popularność wykorzystują w dobrym celu, aby pomagać innym. Tak scharakteryzować można działania Reprezentacji Artystów Polskich, która uczestnicząc w wydarzeniach sportowo-kulturalnych takich, jak mecz z Reprezentacją Artystów Rosji 13 maja w Lublinie, dobrze się bawiąc, zbierze pieniądze na działania i inicjatywy charytatywne. Stowarzyszenie „Agape”, z uwagi na 20-letnią historię działalności, jest wiarygodnym partnerem w tego rodzaju przedsięwzięciach - podkreśla mecenas Michał Czerwonka związany ze stowarzyszeniem „Agape” w Lublinie.

Jak podkreślają gwiazdy, mecz miedzy drużynami Polski i Rosji w Lublinie ma być pierwszym dużym wsparciem kibiców dla reprezentacji Adama Nawałki, która już 19 czerwca zagra z Senegalem pierwsze spotkanie w ramach mundialu. Z Kolumbią Polacy zagrają 24 czerwca, natomiast ostatni mecz grupowy z Japonią 28 czerwca.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, należy zatem życzyć miastu, aby na Arenie Lublin zagrał kiedyś Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah, Leo Messi czy chociażby Edison Cavani.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy