Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowy moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji lubelskiej

Decyzją księdza arcybiskupa Stanisława Budzika w czerwcu zostanie nim ks. Jerzy Krawczyk.

Ks. Jerzy od wielu lat związany jest z Ruchem Światło-Życie. Prowadzi też bloga i ma swoją stronę internetową www.diakonos.pl

Przedstawiając się tym, którzy stronę odwiedzają, o sobie napisał:

Urodziłem się w 1987 roku. Jestem księdzem Archidiecezji Lubelskiej od 2012 roku. W latach 2012-2017 posługiwałem w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Od listopada 2012 r. jestem członkiem Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, gałęzi kapłańskiej Ruchu Światło-Życie, z którym jestem związany od wielu lat. Od grudnia 2014 r. do czerwca 2017 r. byłem moderatorem rejonowym Ruchu Światło-Życie Rejonu Świętego Ducha. 20 lutego 2015 r. decyzją Moderatora Generalnego, bp. Adama Wodarczyka, zostałem powołany do Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Z dniem 1 lipca 2017 r. swoją posługę pełnię w par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. W październiku 2017 dołączyłem do grona Duszpasterzy Akademickich UMCS.

O swoim byciu w Ruchu Światło-Życie mówi, że to przygoda, pasja i sposób życia. Wszystko rozpoczęło się w seminarium duchwonym w 2007 roku.

- Formację podstawową zdobywałem jako alumn Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Niemal od początku przyjąłem oazę jako przestrzeń mojego wzrostu duchowego i dorastania do świętości. Moje zaangażowanie na rzecz Ruchu Światło-Życie wynika w prosty sposób z wyrażenia „pragnę służyć” podjętego podczas błogosławieństwa do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” w 2010. Dokonywało się to nade wszystko przez służbę we wspólnotach lokalnych: w Chełmie (2012-2017) i Lublinie (2017-). Starałem się w tym czasie o harmonijny rozwój całego ruchu (w Chełmie: oaza dzieci Bożych, oaza młodzieżowa, oaza dorosłych i Domowy Kościół – założyłem 4 kręgi; w Lublinie: oaza studencka, zalążki oazy dzieci Bożych i krąg Domowego Kościoła – jesteśmy na etapie pilotowania). Jednocześnie podejmowałem posługę na różnych płaszczyznach jak choćby moderatora diecezjalnej Diakonii Modlitwy; moderatora rejonowego Ruchu Światło-Życie, czy członka Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych - mówi ks. Jerzy.

Nominację na moderatora diecezjalnego otrzyma w czerwcu, a obowiązki podejmie od 25 sierpnia 2018 roku po podsumowaniu OŻK 2018.

Do tej pory moderatorem Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji był ks. Piotr Drozd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama