Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Kochasz życie? Pokaż to, robiąc selfie

W akcji chodzi o to, by każdy, kto kocha życie, zamanifestował to. Zachęcamy do robienia sobie selfie indywidualnie, z rodziną bądź przyjaciółmi i wstawiania na facebooka z dopiskiem: #dziękujężeżyję.

Marsze dla życia w naszej archidiecezji rozpoczęły się w 2003 r. Zainicjował je o. prof. Andrzej Derdziuk wraz z młodzieżą akademicką oraz ówczesny duszpasterz młodzieży ks. Mieczysław Puzewicz. Później organizacja marszów została powierzona Centrum Jana Pawła II, które we współpracy z Funduszem Obrony Życia, przygotowuje je każdego roku. 

Tegoroczny marsz odbędzie się 10 czerwca w Lublinie, Chełmie i Puławach, pod hasłem "Dziękuję, że żyję". - Wcześniej jednak chcemy zatrzymać się przy tym haśle i spowodować, by każdy odkrył prawdziwą radość z tego, że żyje - podkreśla ks. Mirosław Ładniak. - My czasami zapominamy, że dar życia jest najpiękniejszym darem, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję pod hasłem "Selifie dla życia". 

W akcji chodzi o to, by każdy kto kocha życie, jest wdzięczny za to, że żyje, zamanifestował to. - Zachęcamy do robienia sobie selfie samemu, z rodziną bądź przyjaciółmi i wstawiania na facebooka z dopiskiem: #dziękujężeżyję - wyjaśnia ks. Mirek. - To hasło naczelne, które będzie nam towarzyszyło przez ten miesiąc do marszu.

Kochasz życie? Pokaż to, robiąc selfie   Akcję natychmiast wsparł abp Stanisław Budzik. Opublikował swoje selfie na swoim Twitterze z dopiskiem: Zapraszam i zachęcam do akcji "Selfie dla życia" #dziękujężeżyję SB/Twitter Jeśli ktoś nie ma konta na facebooku może takie zdjęcie wysłać mailem na adres selfie@dlazyciairodziny.pl. 

Każde zdjęcie weźmie udział w tworzeniu wyjątkowej mozaiki w kształcie serca, która zostanie ułożona 10 czerwca na pl. Zamkowym. - Tą mozaiką serca pokażemy nasze serca kochające życie - zaznacza ks. Ładniak. 

Organizatorzy akcji podkreślają, że miesiąc przygotowań do marszu to czas na wprowadzenie mody na publikowanie swoich zdjęć i oznakowywanie ich # dziękujężeżyję, w różnych sytuacjach i w różnych momentach. 

Każde zdjęcie, które zostanie wykonane i opublikowane bądź przesłane mailem, zasili 1 złotówką specjalnie stworzony fundusz „Dobrze, że żyjesz!”. - Chcemy by po marszu pozostał  konkretny owoc - tłumaczy ks. Ładniak. - Pieniądze będziemy przeznaczać na wyjątkowe potrzeby Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz dla dzieci niepełnosprawnych. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy