Nowy numer 20/2024 Archiwum

Uniwersytet Przyrodniczy kusi studentów nowymi kierunkami

Rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kandydaci mogą wybierać spośród niemal 40 kierunków, w tym kilku unikatowych.

- Wśród kierunków, jakie proponujemy są także unikatowe, których nie ma na żadnej lubelskiej uczelni, a nawet nigdzie w Polsce. Należą do nich: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, ekoenergetyka, hipologia i jeździectwo, zielarstwo i terapie roślinne, gastronomia i sztuka kulinarna. Kształcenie odbywa się w systemie trzystopniowym, który obejmuje jednolite studia magisterskie (weterynaria), studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne inżynierskie i licencjackie oraz studia III stopnia – doktoranckie - wyjaśnia Iwona Pachcińska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Rejestrację elektroniczną uniwersytet rozpoczął 10 maja 2018 r. Potrwa ona do 10 lipca br. W ofercie 35 kierunków na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie oraz 3 kierunki na studia stacjonarne drugiego stopnia (rozpoczynające się od semestru zimowego).

Uczelnia przygotowała łącznie prawie 2000 miejsc (dokładnie 1924), porównywalnie jak w ubiegłym roku.

- Proponujemy kandydatom trzy nowe kierunki: biokosmetologia, organizacja sportu i agroturystyki kwalifikowanej, medycyna roślin (pierwszy taki kierunek w Polsce). Ponadto uniwersytet oferuje nowe kierunki studiów anglojęzyczne dla cudzoziemców bądź dla studentów polskich chcących studiować w j. angielskim - wyjaśnia pani rzecznik.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest jedną z najstarszych uczelni o profilu przyrodniczo-technicznym w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy