Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Alicja Mazurek przeżyła tragiczny wypadek i jest w śpiączce

Rok temu śpiewała dla Lublina. Dziś wszyscy możemy wesprzeć ją w walce o powrót do zdrowia.

Pomagamy Alicji
Gość Lubelski

Alicja Mazurek jest uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego uległa wypadkowi samochodowemu. Kierowca - kolega ze Wspólnoty Guadalupe - nie przeżył. Ali lekarze także nie dawali wielkich szans. - Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. Miała żyć zaledwie godzinę - wspomina mama Ali, Agnieszka Mazurek.

Dziewczyna, zdaniem lekarzy, wbrew logice przeżyła kilka operacji. Wszystkie były omodlone. Za Alę modlili się jej przyjaciele ze wspólnoty Guadalupe, ze szkoły, z KSM, ale także zupełnie obcy ludzie. 

Dziś Ala przebywa w warszawskiej klinice "Budzik". Jak informuje Wojciech Mazurek ojciec dziewczyny, jej stan na razie jest bez zmian. Alicja nadal jest w śpiączce. - Ala potrzebuje długotrwałego leczenia i rehabilitacji - mówi Maryla Hałabis jej przyjaciółka, z którą Ala wystąpiła w teledysku. - Dlatego postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć ją i jej rodzinę w tej trudnej sytuacji. 

W organizowanie zbiórki zaangażowała się wspólnota Guadalupe, ale jak zaznacza Maryla, młodzież szkolna postanowiła także organizować różnego rodzaju koncerty charytatywne, z których pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla Ali. 

Najbliższa zbiórka ofiar odbędzie się w niedzielę po Mszy św. i po organizowanym przez wspólnotę Guadalupe o godz. 20 w archikatedrze lubelskiej Uwielbieniu z Maryją. 

Każdy kto chciałby wesprzeć Alę, może przekazywać pieniądze na konto Fundacji Guadalupe (nr rachunku w teledysku lub dostępny na stronie: www.guadalupe.com.pl) z dopiskiem Alicja Mazurek. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy