Nowy numer 22/2020 Archiwum

Powstaje film o Beacie Nowak

Dokument o zmarłej w 2017 r. nauczycielce języka polskiego będzie nosił tytuł "Niepokonana".

Projekt „Niepokonana” to realizacja filmu dokumentalnego o Beacie Nowak, zmarłej we wrześniu 2017 roku nauczycielce języka polskiego z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, twórczyni i koordynatorce Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich, obejmowanych patronatem także lubelskiego „Gościa Niedzielnego”, związanej ze Stowarzyszeniem „Agape”.

- Idea stworzenia takiego filmu jest wspólną inicjatywą przyjaciół i rodziny Beaty oraz szeroko pojętej społeczności III LO w Lublinie - uczniów, absolwentów i nauczycieli. Wypłynęła z potrzeby zachowania pamięci o Beacie, ale także opowiedzenia fascynującej historii osoby, która w sposób niespotykany łączyła ludzi, zarażała pasją i miała ogromny wpływ na kształtowanie młodzieży - informują pomysłodawcy.

Realizacji filmu podjęła się dwójka młodych twórców - reżyser Piotr Kamiński i operator Patryk Roman, obaj byli uczniowie „Unii”. Patronem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Unia Absolwentów”, współfinansujące projekt. Część pieniędzy na projekt będzie gromadzona za pomocą finansowania społecznościowego. Premiera filmu o B. Nowak odbędzie się prawdopodobnie w 2019 r.

Poruszający wywiad z Beatą Nowak o chorobie, strachu przed odchodzeniem, Bogu i ludziach

Film opowie historię wyjątkowej nauczycielki, animatorki, wychowawczyni, przyjaciółki. Znajdą się tam również wspomnienia rodziny, bliskich, przyjaciół, znajomych i uczniów Beaty. To będzie też opowieść o życiu, pracy, ale również o chorobie i odchodzeniu. O miłości do życia i dzieleniu się nią z innymi. Przewodnikiem po świecie Beaty będzie jej siostra Joanna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama