Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

To będzie największa szkoła w Lublinie

Wyczekiwana z utęsknieniem szkoła przy ulicy Berylowej ma być otwarta we wrześniu 2020 roku. Na ten moment czekają z niecierpliwością dzieci, rodzice i nauczyciele z okolicznych szkół.

Osiedle przy ulicy Jana Pawła II i odchodzących uliczkach rośnie w tempie błyskawicznym. Nowe bloki zasiedlają głównie młode rodziny z dziećmi, które trzeba posłać do szkoły, a tej dotychczas na osiedlu nie było. Obietnice władz miejskich, że szkoła powstanie, składane były już kilka lat temu. Podawano nawet terminy, kiedy dzieci mogłyby rozpocząć naukę. Wszystkie już minęły, a szkoły nie ma. W związku z tym dzieci chodzą najczęściej do Szkoły Podstawowej nr 50, która pęka w szwach. Na szczęście ma się to zmienić. Wszystko wskazuje na to, że kolejny z podanych terminów oddania nowej szkoły przy ulicy Berylowej ma szansę okazać się rzeczywisty.

- Miasto Lublin podpisało już umowę na realizację prac inwestycyjnych polegających na budowie kompleksu oświatowego wraz szkołą podstawową przy ul. Berylowej. W najbliższych dniach wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu nieograniczonego, konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów Sp. z o.o., zostanie przekazany teren budowy. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku - informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

W skład nowego wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Berylowej wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Nowa publiczna placówka pomieści 600 uczniów w szkole podstawowej, 150 dzieci w wieku przedszkolnym oraz lokale dla potrzeb domu kultury.

Planowany czteropiętrowy budynek stanowić będzie jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Jedna z kondygnacji przewidziana jest jako częściowo podziemna ze względu na spadek terenu. W kompleksie zagwarantowane jest miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe, który pozwoli na wydawania 1300 posiłków, w tym 900 obiadów. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią (337 miejsc) oraz aula na 310 miejsc będąca w dyspozycji szkoły i domu kultury.

Budynek będzie prawdopodobnie największą placówką oświatową, jaka do tej pory powstała w Lublinie, jego powierzchnia sięgnie niemal 14 tys. m2
Koszt inwestycji to kwota 74.4 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy