Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Wielki finał Konkursu Papieskiego

W regionie lubelskim to Małgorzata Hajduk z II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach zwyciężyła w konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.  Projekt realizowany jest przez Instytut Tertio Millennio od 14 lat.

-  Głównym celem Konkursu Papieskiego jest przybliżenie młodym ludziom postaci Jana Pawła II, który dla nich może być już dla nich postacią znaną tylko z podręczników - mówi Damian Burdzań z Instytutu Tertio Millenio.

- Pochylając się nad biografią papieża Polaka, zmagając się z jego tekstami podczas redakcji esejów, a finalnie poprzez obronę swoich tez, mogą odbyć wspaniałą przygodę, której przewodnikiem będzie Ojciec Święty. W tym roku zaproponowaliśmy temat „Pielgrzym Pokoju”. Jan Paweł był świadkiem II wojny światowej, co wpłynęło na jego determinację w nawoływania do światowego pokoju. 

IX edycja projektu składała się z trzech etapów oraz finału, który odbył się 19 maja w dziewięciu regionach w Polsce i polegał na obronie napisanego eseju.

Do finału rozgrywanego w Lublinie wybrano sześć najlepszych esejów z 20 nadesłanych prac. W skład komisji oceniającej eseje weszli: ks. dr Adam Jaszcz - przewodniczący, Tomasz Górka, sekretarz Instytutu JP2 KUL, Olga Cieniuch z Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki, ks. Kamil Duszek z Instytutu Teologii Dogmatycznej oraz Damian Burdzań z Insytutu Tertio Millennio jako organizator konkursu. 

Zwyciężczynią w okręgu lubelskim została Małgorzata Hajduk z II Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Rzymu.

Drugie miejsce zajęła Anna Żółkowska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, natomiast na trzecim uplasowała się Karolina Krzemińska - z XV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie (ZSO im. Grabskiego)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL