Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święto Sadów w Józefowie nad Wisłą

To największe wiosenne wydarzenie w okolicy, okazja do integracji i wymiany doświadczeń sadowników.

Święto Sadów ma swoją długą tradycję i wpisało się na stałe w kalendarz imprez na Lubelszczyźnie. Warto podkreślać swój specyficzny charakter i produkt, z którego się słynie. Krasnystaw ma swoje „Chmielaki”, w Bychawie jest „Święto Pieroga”, w Zawieprzycach organizowana jest „Historyczna Majówka”. A Józefów nad Wisłą ma produkt w postaci jabłka.

Warto przy tej okazji podkreślić, że blisko 80 proc. mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą utrzymuje się z rolnictwa. Dominuje tu sadownictwo i ogrodnictwo. Sady zajmują powierzchnię ponad 3 tys. hektarów. Każdego roku produkuje się tu ok. 80 tys. ton jabłek.

Święto Sadów to okazja do spotkania mieszkańców z regionu, kiermasz wyrobów, występy dzieci, młodzieży i wielkich gwiazd. W tym roku do Józefowa zaproszono Sławomira.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama