Nowy numer 22/2020 Archiwum

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kard. Wyszyńskiego jest bardzo trudna. Zostały wstrzymane przyjęcia oraz wszystkie planowe operacje.

Powodem takiej sytuacji jest brak obsady pielęgniarek, które od 21 maja masowo przebywają na zwolnieniach lekarskich. Paca na bloku operacyjnym jak i na oddziałach szpitalnych jest utrudniona, a w przypadku koniecznych operacji wręcz niemożliwa. 

W szpitalu od dłuższego czasu trwa spór zbiorowy pracowników z dyrekcją, który dotyczy głównie podwyżek. Pielęgniarki i położne żądają podwyżki w wysokości 1000 złotych netto.

Jak informuje na swoim facebooku lekarka pracująca w szpitalu przy al. Kraśnickiej Katarzyna Pikulska, od dłuższego czasu sytuacja kadrowa w szpitalu jest bardzo zła "pielęgniarki zwalniały się z pracy, sześć miesięcy już trwają rozmowy z dyrekcją, która nie reagowała na alarmy zarówno Związku Pielęgniarek jak i Związku Lekarzy o dramatycznej sytuacji kadrowej". 

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim odbędą się rozmowy między dyrekcją szpitala a środowiskiem pielęgniarskim. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama