Nowy numer 22/2020 Archiwum

Księga wskaże im drogę

290 młodych chłopców z całej archidiecezji zostało uroczyście dopuszczonych do czytania słowa Bożego w czasie liturgii.

Błogosławieństwa nowym lektorom udzielił abp Stanisław Budzik podczas Mszy św. w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie. Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Marcin Grzesiak zaświadczył przed arcybiskupem, że są oni do tego odpowiednio przygotowani. Od października 2017 roku prowadzony był w dekanatach naszej archidiecezji kurs lektorski. Każdy z duszpasterzy dekanalnych miał za zadanie przygotować kandydatów do tej funkcji poprzez spotkania formacyjne. W czasie uroczystej Mszy św., która zamknęła czas przygotowań, arcybiskup przypomniał nowym lektorom, że są solą ziemi i światłem świata.

– Byłoby rzeczą wspaniałą, drodzy chłopcy, gdyby przez waszą posługę ludzie mogli pokochać i odkrywać piękno Pisma Świętego – mówił, zwracając się do nowych lektorów. Aby się tak stało, musicie zawsze starannie przygotowywać się do czytania słowa Bożego w zgromadzeniu wiernych. Aby tak było, musicie sami pokochać Pismo Święte i napełniać się jego treścią – by to, co czytacie, dotykało waszego serca – przekonywał. Arcybiskup po odebraniu od lektorów zapewnienia, że są gotowi do służby, wręczył każdemu z nich Biblię. – Przyjmijcie z radością księgę Pisma Świętego, która zawiera Boże słowo – mówił. – To słowo jest dla człowieka światłem. Przyjmijcie słowo Boże tak jak Maryja, Matka naszego Pana. Weźcie to Pismo Święte nie tylko do ręki, ale przede wszystkim do swojego serca. Niech wskazuje wam drogę. Niech będzie światłem dla waszych stóp i lampą dla waszych kroków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama