Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Damian, ks Łukasz i o. Stanisław zapraszają na pogawędkę przy kawie

Spotkania z lubelskimi duszpasterzami organizuje księgarnia św. Pawła w Lublinie.

Pierwsze z serii spotkań już dziś 28 maja od godz. 16 do 17 w księgarni św. Pawła w Lublinie przy ul. Królewskiej. Do dyspozycji młodych ludzi, którzy chcą porozmawiać z księdzem o przygotowaniach do małżeństwa oraz o samym małżeństwie będzie ks. Damian Dorot, który na co dzień pracuje z narzeczonymi. 

- Pomysł na organizację takich spotkań zrodził się z kontaktu z ludźmi, którzy odwiedzają naszą księgarnię. Wielu z nich szuka przestrzeni, by porozmawiać z księdzem - mówi Paweł Lipa z księgarni św. Pawła. - Nie każdy ma odwagę, żeby pójść na plebanię i porozmawiać, więc myśmy chcieli taką przestrzeń stworzyć.

29 maja od godz. 11 do 12 do rozmowy przy kawie, którą ze specjalną zniżką zapewnia kawiarnia U Kawiarza, będzie można porozmawiać z dominikaninem o. Stanisławem Nowakiem. - O. Stanisław jest duszpasterzem akademickim. Będzie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące życia i tego jak w tym naszym codziennym pośpiechu znaleźć miejsce dla Pana Boga - wyjaśnia Paweł Lipa. 

Trzeci dzień spotkań przy kawie to rozmowy z ks. Łukaszem Kachnowiczem, który także jest lubelskim duszpasterzem akademickim i prowadzi bloga na portalu aleteia.org. - Ks. Łukasz ma wiedzę związaną z mediami chrześcijańskimi i może wyjaśnić jak je wykorzystywać do ewangelizacji - informuje P. Lipa. 

Spotkanie z ks. Łukaszem we środę od godz. 17 do 18. 

Jak zaznacza Paweł Lipa, spotkania z duszpasterzami będą się odbywać cyklicznie przynajmniej do końca roku. - Patron naszej księgarni i założyciel paulistów błogosławiony Jakub Alberione zachęcał do ewangelizacji przez media, dlatego my też chcemy właśnie w ten sposób działać. Za kilka tygodni zaprosimy na spotkanie z ks. Krzysztofem Flisem założycielem zespołu Heaven up. Przyjedzie z Włoch, by spotkać się z młodymi ludźmi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL