Nowy numer 22/2020 Archiwum

Koniec paraliżu w lubelskim szpitalu

Pielęgniarki i położne dostaną w czerwcu podwyżkę 500 zł, a od stycznia 2019 r. kolejną, również w wysokości 500 zł.

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kard. Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie była bardzo trudna od grudnia ubiegłego roku. A w ostatnich dniach zostały wstrzymane przyjęcia oraz wszystkie planowe operacje. Powodem takiej sytuacji był brak obsady pielęgniarek, które od 21 maja masowo brały zwolnienia lekarskie. Praca na bloku operacyjnym, jak i na oddziałach szpitalnych była utrudniona, a w przypadku koniecznych operacji wręcz niemożliwa. Powodem paraliżu był spór z dyrekcją szpitala o podwyżki płac.

Obiecane 28 maja podwyżki kończą spór oraz protest pielęgniarek i położnych. Pielęgniarki i położne dostaną w czerwcu 2018 r. podwyżkę 500 zł, a od stycznia 2019 r. kolejną, również w wysokości 500 zł. O podwyżkach zadecydowano podczas spotkania władz województwa oraz dyrektora szpitala Gabriela Maja.

Podczas wizyty w Lublinie 26 maja premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sytuacji szpitala przy al. Kraśnickiej powiedział, że za trwający spór wokół podniesienia płac odpowiada marszałek z PSL zarządzający tym szpitalem. Z kolei przedstawiciele PSL podkreślali w odpowiedzi na zarzuty premiera, że trudna sytuacja szpitali samorządowych to problem nie tylko wojewódzki, ale również ogólnopolski. Coraz częściej powtarzane są w tym kontekście głosy o ogólnopolskim proteście pielęgniarek i położnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama