Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Stanisław Stanisławek ciężko poparzony

Misjonarz, który od lat jest proboszczem w Borongo w Kamerunie uległ poparzeniu gazem. Potrzebna jest ewakuacja.

Ksiądz Stanisław Stanisławek pochodzi z parafii w Chodlu. Urodził się w 1945 r. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1969.  

Od przeszło 40 lat z krótką przerwą pracuje na misjach. Najpierw wyjechał do w 1976 r. do  Zambii i do 1986 r. pełnił posługę proboszcza parafii w Kasempa, gdzie zbudował kościół i 15 kaplic w wioskach. Później przeniósł się do Kamerunu, do 1997 r. pracował  w Moloundou, Betare-Oya, Bertoua.

W latach 1997-99 pracował w Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Obecnie jest proboszczem w Borongo w Kamerunie, gdzie po wielu staraniach udało mu się wybudować kościół pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonał w 2015 r. abp Stanisław Budzik. 

Ks. Stanisławek uległ poważnemu wypadkowi. Został poparzony gazem i konieczna jest jego ewakuacja. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL