Nowy numer 21/2020 Archiwum

Spotkanie ze znanym dominikaninem. Czy wszyscy chętni będą mieli okazję go posłuchać?

Już 11 czerwca o. Adam Szustak na KUL w sali CTW 408 o godz. 20.00 opowie o budowaniu związków i miłości.

O. Adam Szustak do Lublina przyjedzie już po raz kolejny. Za każdym razem spotkania z nim przyciągają tłumy słuchaczy. Tak było trzy lata temu, kiedy to dominikanin wygłosił na lubelskiej Poczekajce wyjątkowe rekolekcje dla studentów. Kościół o. kapucynów przeżywał wtedy dosłownie oblężenie. 

O. Adam mówił wtedy m.in. o małżeństwie i o miłości. - Pana Boga interesuje tylko to, czy my się nauczymy kochać - podkreślał.  - Na sądzie ostatecznym Pan Bóg zada nam tylko jedno pytanie: czy umiesz kochać. Nie będzie pytał czy byłeś w kościele, czy w piątek pościłeś. Choć wcale nie znaczy, że to nie było ważne. On będzie pytał tylko o miłość, bo ma wyłącznie jedno kryterium oceniania i nie da nam spokoju do końca życia. Będzie nas męczył, żebyśmy nauczyli się kochać. 

Tym razem po trzyletniej przerwie o. Szustak także opowie o relacjach damsko-męskich, o budowaniu związków i o miłości. Chętnych, by posłuchać, co do powiedzenia ma najsłynniejszy polski dominikanin, nie brakuje. Są też tacy, którzy boją się, że z powodu zbyt dużego zainteresowania mogą go jednak nie usłyszeć. 

Jak zapewniają organizatorzy spotkania - miejsca będzie dosyć. - Sala CTW 408 to największa aula na KUL - mówi o. Rafał Sztejka, duszpasterz akademicki KUL. - Gdyby jednak tak się zdarzyło, że ludzie się w niej nie zmieszczą, będziemy się starać nagłośnić korytarz. Wszystkich więc zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Klaudia
    06.06.2018 23:14
    Proponuję spotkanie w plenerze. Lub w jakimś duzym kościele. Więcej osób skorzysta, nikt inie zemdleje...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama