Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmiany księży w parafiach i urzędach

To zwyczaj od wielu lat praktykowany w lubelskim Kościele. Przed wakacjami księża otrzymują dekrety przenoszące do innych parafii lub informujące o nowych obowiązkach w urzędach kościelnych.

Każdego roku pod koniec czerwca w niektórych parafiach i urzędach kościelnych zmieniają się kapłani. Decyzją księdza arcybiskupa Stanisława Budzika nowym moderatorem Ruchu Światło-Życie zostanie ks. Jerzy Krawczyk. Zastąpi na tym stanowisku ks. Piotra Drozda.

Do poważnych zmian doszło również u lubelskich dominikanów. Dotychczasowy przeor o. Grzegorz Kluz zakończył drugą kadencję. Teraz czternastu lubelskich zakonników wybierze nowego przełożonego wspólnoty. Może nim zostać nawet ktoś spoza Lublina.

Zmiana nastąpi także u kapucynów na lubelskiej Poczekajce. Po 12 latach czyli czterech kadencjach, funkcję proboszcza przestanie pełnić o. Waldemar Grubka. 

Tempo życia i dostęp do cyfrowych mediów powoduje, że część wiernych chce wiedzieć o ewentualnych zmianach swoich duszpasterzy zanim usłyszy to podczas ogłoszeń duszpasterskich podczas najbliższej niedzielnej Mszy św.

O zmianach poinformujemy we właściwym czasie, zgodnie z decyzją kurii metropolitalnej w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama