Nowy numer 22/2023 Archiwum

Wielki sukces piłkarzy Stali Kraśnik

Przy kolejnym spadku Górnika Łęczna i Wisły Puławy oraz zapowiadającym się braku awansu Motoru Lublin do II ligi - cieszy awans do III ligi Stali Kraśnik.

Kolejny spadek, tym razem już do II ligi, zaliczyła drużyna Górnika Łęczna. Z kolejnym spadkiem, tym razem do III ligi musi się liczyć Wisła Puławy, chyba że rywale nie dostaną licencji na grę w II lidze.

Coraz mniejsze szanse na awans do II ligi ma Motor Lublin, który domowe mecze rozgrywa na Arenie Lublin i musi liczyć na niepowodzenie drużyn z Rzeszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tymczasem Stal Kraśnik awansowała do III ligi. Drużyna od dłuższego czasu pozostaje liderem czwartoligowych rozgrywek i może być pewna awansu. Obecnie z 75 punktami wyprzedza drugi w tabeli Hetman Zamość aż o 20 punktów!

Według informacji dostępnych stronie urzędu miasta Kraśnik - na pierwsze półrocze 2018 r. drużyna z Kraśnika Fabrycznego otrzymała z urzędu dotację w wysokości 120 tys. zł. Z całą pewnością awans do III ligi będzie wymagał określenia wyższego budżetu i wsparcia miasta oraz sponsorów.

- Ostatni mecz, jaki kraśnicka drużyna zagra w tym sezonie, odbędzie się 9 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie MOSiR w Kraśniku. Mecz stanie się okazją do świętowania sukcesu. Po meczu, o godzinie 18.00 odbędzie się mistrzowska feta - informuje pełniący obowiązki rzecznika prasowego urzędu miasta Kraśnik.

Piłkarze otrzymają gratulacje od przedstawicieli władz oraz kibiców. Zaplanowano z tej okazji również występy zespołów muzycznych.

Jak donosi portal Krasnik24.pl, dotychczasowy szkoleniowiec Stali Kraśnik - Daniel Szewc poinformował, że „wraz z końcem tego sezonu, w którym prowadzona przez niego drużyna zdobyła tytuł mistrzowski lubelskiej IV ligi i wywalczyła awans na wyższy stopień rozgrywek, przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny”.

Działacze Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Kraśnik wytypowali następcę Szewca. Został nim Jarosław Pacholarz, który pracował m.in. dla Motoru Lublin, Orląt Radzyń Podlaski czy Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Wszystko wskazuje na to, że drużyny z Kraśnika, Puław i Lublina będą ze sobą rywalizować w przyszłym sezonie na poziomie III ligi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast