Nowy numer 22/2020 Archiwum

Najświętsze Serce Jezusa – patron Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Mam wielkie nabożeństwo do Serca Jezusowego i wierzę mocno w Jego opiekę i pomoc, dlatego myślę o tym, żeby uniwersytet oddać pod szczególną opiekę Serca Jezusowego - to słowa założyciela - ks. Idziego Radziszewskiego.

Mam wielkie nabożeństwo do Serca Jezusowego i wierzę mocno w Jego opiekę i pomoc, dlatego myślę o tym, żeby uniwersytet oddać pod szczególną opiekę Serca Jezusowego – to słowa założyciela katolickiego uniwersytetu – ks. prof. Idziego Radziszewskiego.

Zgodnie z jego wolą patronem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zostało Najświętsze Serce Jezusa.

Święto patronalne to wydarzenie radosne, pełne atrakcji, koncertów, spotkań i modlitwy dziękczynnej. W tym roku także z racji jubileuszu100-lecia powstania KUL odbywa się w dniach 8-9 czerwca Światowy Zjazd Absolwentów KUL.

Dla uczestników zjazdu zagrają znakomici artyści. W piątek absolwenci KUL usłyszą słynny cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego „Cztery pory roku” w wykonaniu skrzypaczki Natalii Walewskiej, która wystąpi z Orkiestrą Kameralną Amberto, a w sobotę w innym klimacie dla gości KUL zagra światowej sławy zespół Kroke, któremu towarzyszyć będzie wokalnie Anna Maria Jopek. - W piątek po koncercie zapraszamy wszystkich gości na dziedziniec KUL, gdzie od godz. 20:00 „Wieczór z muzyką” poprowadzi znany i lubiany dziennikarz muzyczny Marcin Kydryński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama