Nowy numer 39/2023 Archiwum

Otworzono 6. edycję budżetu obywatelskiego w Puławach

Pula środków do wykorzystania w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w tej gminie wynosi ponad 2 miliony złotych. Budżet obywatelski w Puławach był pierwszym na lubelszczyźnie, a drugim w Polsce budżetem partycypacyjnym.

Od 30 maja do 29 czerwca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na zmiany w swoim mieście. Budżet Obywatelski to świetna okazja do zasygnalizowania swoich potrzeb, do decydowania o swoim najbliższym otoczeniu i wyznaczenia nowych kierunków w rozwoju miasta.

- Pula środków do wykorzystania w BO 2019 wynosi 2 100 000 zł. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze, zadecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się we wrześniu. W tym roku glosowanie będzie odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną. O takiej formie zadecydowali także mieszkańcy w ankiecie ewaluacyjnej. Osoby, które nie mają możliwości oddać głosu za pośrednictwem Internetu, będą mogły skorzystać z komputerów udostępnionych w Urzędzie Miasta Puławy – informują urzędnicy.

Budżet obywatelski w Puławach był pierwszym na lubelszczyźnie, a drugim w Polsce budżetem partycypacyjnym. - W ciągu czterech edycji BO zrealizowano 43 projekty obywatelskie. Wśród nich nie tylko wiaty przystankowe, chodniki, remonty ulic czy siłownie zewnętrzne, ale także projekty dotyczące integracji społeczności lokalnej: koncerty, wystawy i pikniki. Oryginalne jak trening z instruktorem na siłowni zewnętrznej, poidełka miejskie, kurtyny wodne czy miejsce do grillowania dla mieszkańców. Dzięki BO zostały wyremontowane Przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a wiele puławskich szkół zostało wyposażonych w sprzęt multimedialny – precyzują urzędnicy odpowiedzialni za przygotowanie i przebieg budżetu obywatelskiego w Puławach.

Zapowiadają, że do końca 2018 roku zrealizowanych zostanie kolejnych 25 projektów obywatelskich. W Puławach pojawią się między innymi urządzenia do napompowania koła w rowerze, hamaki w Marinie Puławy, miejska ładowarka solarna, systemy zajętości miejsc parkingowych czy domki dla bezdomnych kotów.


Szczegółowe informacje o budżecie obywatelskim na stronie www.pulawy.eu oraz w serwisie konsultacje.pulawy.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast