GN 50/2018 Archiwum

Bez śpiewu życie byłoby bardzo smutne

Jubileusz 25-lecia działalności świętuje chór La Musica. To jeden z najbardziej rozpoznawanych zespołów na Lubelszczyźnie, który miłością do muzyki zaraża już sześciolatki.

Założycielem i dyrygentem chóru La Musica jest Zdzisław Ohar, od 1992  nauczyciel muzyki. To z jego pasji powstał chór znany i ceniony dziś przez wielu. To też miejsce odkrywania talentów i uczenia się radości, bo tam, gdzie muzyka, są i wielkie emocje.

Pierwsza próba chóru odbyła się w październiku 1992 roku, a pierwszy koncert 5 maja 1993 roku na uroczystościach nadania Szkole Podstawowej nr 16  imienia Fryderyka Chopina. Potem zaczęły się liczne koncerty i udział w konkursach, festiwalach. Przez 25 lat takich występów uzbierało się 102. W tym okresie chór zdobył 12 nagród grand prix, 30 pierwszych miejsc, 5 drugich, 4 trzecie, 2 wyróżnienia oraz 2 nagrody publiczności.

Przez lata chór tak się rozrósł, że został podzielony na grupy wiekowe. Grupa młodsza La Musica  powstała przy Gimnazjum nr 16 w Lublinie w  październiku 2007 r. jako grupa wstępna, przygotowująca uczestników do pracy w chórze La Musica. Od roku 2012 dyrygentem grupy jest Karolina Filipczak.

  Najmłodsza grupa La Musica
Archiwum Chóru
Grupa najmłodsza chóru La Musica powstała  we wrześniu 2012 roku. Śpiewają w niej dzieci w wieku 6-10 lat. Ci, którzy zarażą się pasją do śpiewu, zasilają szeregi grupy młodszej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy