Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bez śpiewu życie byłoby bardzo smutne

Jubileusz 25-lecia działalności świętuje chór La Musica. To jeden z najbardziej rozpoznawanych zespołów na Lubelszczyźnie, który miłością do muzyki zaraża już sześciolatki.

Założycielem i dyrygentem chóru La Musica jest Zdzisław Ohar, od 1992  nauczyciel muzyki. To z jego pasji powstał chór znany i ceniony dziś przez wielu. To też miejsce odkrywania talentów i uczenia się radości, bo tam, gdzie muzyka, są i wielkie emocje.

Pierwsza próba chóru odbyła się w październiku 1992 roku, a pierwszy koncert 5 maja 1993 roku na uroczystościach nadania Szkole Podstawowej nr 16  imienia Fryderyka Chopina. Potem zaczęły się liczne koncerty i udział w konkursach, festiwalach. Przez 25 lat takich występów uzbierało się 102. W tym okresie chór zdobył 12 nagród grand prix, 30 pierwszych miejsc, 5 drugich, 4 trzecie, 2 wyróżnienia oraz 2 nagrody publiczności.

Przez lata chór tak się rozrósł, że został podzielony na grupy wiekowe. Grupa młodsza La Musica  powstała przy Gimnazjum nr 16 w Lublinie w  październiku 2007 r. jako grupa wstępna, przygotowująca uczestników do pracy w chórze La Musica. Od roku 2012 dyrygentem grupy jest Karolina Filipczak.

Najmłodsza grupa La Musica   Najmłodsza grupa La Musica
Archiwum Chóru
Grupa najmłodsza chóru La Musica powstała  we wrześniu 2012 roku. Śpiewają w niej dzieci w wieku 6-10 lat. Ci, którzy zarażą się pasją do śpiewu, zasilają szeregi grupy młodszej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama