Nowy numer 42/2020 Archiwum

Lublin idzie w ślady stolicy Portugalii

Św. Antoni Padewski od wieków uznawany jest przez mieszkańców Lublina za patrona miasta. Tradycją jest, że 13 czerwca sprawowana jest Msza św. w intencji Lublina i jego mieszkańców.

Na wydarzenie zapraszają prezydent Lublina, Rada Miasta Lublin wraz z proboszczem parafii Nawrócenia św. Pawła. Liturgia w kościele Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, rozpocznie się w środę 13 czerwca o 18.30.

W ramach obchodów Dnia Patrona Lublina już w poniedziałek 11 czerwca o 19.15 w kościele Nawrócenia św. Pawła odbędzie się okolicznościowy koncert w wykonaniu wokalistki Dominiki Świątek, aktorki Teatru Hybrydy.

Rada Miasta Lublin w czerwcu 2017 r. przyjęła stanowisko w sprawie upoważnienia prezydenta miasta do rozpoczęcia działań zmierzających do oficjalnego nadania tytułu patrona miasta św. Antoniemu Padewskiemu przez Stolicę Apostolską w Watykanie, za pośrednictwem Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Sprawa jest w toku. Potwierdzenie patronatu św. Antoniego uzyskała niedawno Lizbona, stolica Portugalii, w której się urodził ten święty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama