Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ziemscy żołnierze niebieskiego dowódcy

Liga Schumana zaprasza młodych mężczyzn na nietypowe rekolekcje. Będzie to akcja o kryptonimie "Mobilizacja", znana również pod nazwą "Rekolekcje survivalowe dla mężczyzn".

Przez kilka dni młodzi mężczyźni będą rozważać słowo Boże, pracować w grupach, analizując wartości kodeksu honorowego, którym żyją mężczyźni z Ligi Schumana, oraz brać udział w grach terenowych. – Proponujemy wysiłek fizyczny wraz z wysiłkiem duchowym – idealne połączenie, by odkrywać w sobie duchowość mężczyzny. Rekolekcje połączone z angażującymi grami terenowymi sprawią, że na nudę nie będzie miejsca – mówi Maciej Moczydłowski, członek wspólnoty Liga Schumana. – W czasie rekolekcji pokazujemy, że warto budować na takich wartościach, jak mądrość, męstwo, odpowiedzialność, braterstwo i wierność, a jednocześnie wskazywać ludzi oddanych słusznej sprawie – dodaje.

Wspólnota Liga Schumana na Lubelszczyźnie działa prężnie już od kilku lat. Choć jej nazwa brzmi dosyć tajemniczo i bardzo europejsko, wyrosła na na KUL. – Kilka lat temu Robert Schuman bardzo zainspirował Piotrka Wolana, naszego założyciela – wyjaśnia M. Moczydłowski. – Dzisiejszy sługa Boży był człowiekiem, któremu udało się łączyć konkretne zaangażowanie z bardzo bliską relacją z Bogiem.

W poprzednich latach młodzi mężczyźni, którzy odważyli się wziąć udział w rekolekcjach proponowanych przez ligę poznawali m.in. postacie żołnierzy wyklętych oraz bohatera do końca oddanego słusznej sprawie – rotmistrza Witolda Pileckiego.

Ziemscy żołnierze niebieskiego dowódcy   Organizatorzy "Mobilizacji” przekonują, że jest ona wciągająca jak gra komputerowa. – Realizacja misji, zdobywanie przedmiotów, wciągająca fabuła wojskowa. Z tą różnicą, że wszystko dzieje się naprawdę – w ekipie inspirujących mężczyzn, a owoce doświadczeń i zmagań zostają w nas przez to na długo zaznacza M. Moczydłowski.

O tym, że warto wziąć udział w tego rodzaju rekolekcjach przekonują ci, którzy już mieli okazję, często nie raz, być ich uczestnikami. - "Mobilizacja" była dla mnie najbardziej wartościowym czasem podczas tamtych wakacji - mówi Jacek Jęczmionka. - Przez kilka dni poznałem czym tak naprawdę może być patriotyzm i jak bardzo może on się wiązać z wiarą w Boga. Polecam każdemu taki rodzaj wypoczynku, kiedy młodzi uczestnicy mogą przez rożnego rodzaju gry terenowe poczuć się jak prawdziwi mężczyźni.

Tym razem rekolekcje odbędą się w Częstoborowicach w domu KSM w terminie od 28 czerwca do 1 lipca. Zapisy na rekolekcje prowadzone są w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży AL przy ul. Filaretów 7. Zapisywać może się każdy młody mężczyzna w wieku od 16 do 21 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast