Nowy numer 25/2018 Archiwum

W takim miejscu chce się czytać

Szkło, wiszące schody, antresola i zapełnione książkami białe regały, po których można chodzić. To najnowsza filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w dzielnicy Szerokie, z którą mieszkańcy wiążą wielkie nadzieje.

Na otwarcie tego miejsca ludzie czekali z niecierpliwością. W końcu filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sławin została otwarta. – Nasze osiedle, choć od wielu lat bardzo prężnie się rozwija, nie ma zaplecza kulturalno-usługowego jak inne części miasta. Od dawna zabiegamy o szkołę, ale osiedle domków zawsze przegra z osiedlem bloków, więc edukacyjnych inwestycji u nas nie widać. Nie mamy domu kultury, a punkty usługowe ograniczają się do kilku sklepów, fryzjera i na szczęście od niedawna także do poczty. Biblioteka była więc przez nas oczekiwana z niecierpliwością i wiążemy z nią wielkie nadzieje – mówi Joanna Makowska, mieszkanka osiedla.

Dostępne jest 37% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma