Nowy numer 39/2023 Archiwum

Do Częstochowy na dwóch kółkach

W pierwszej pielgrzymce jechało ich tylko pięciu. Dziś na rowerową wyprawę na Jasną Górę co roku wyrusza ok 100 osób.

Pierwsza pielgrzymka rowerowa do Częstochowy została zorganizowana w 2009 r. - Wtedy była to trochę bardziej rekreacyjna wyprawa - mówi Jerzy Storczyk, inicjator i organizator wyjazdów rowerem na Jasną Górę, dziś prezes Stowarzyszenia "Klub Rowerowy Maksimum". - Po dwóch latach dołączyli do nas duszpasterze i od tamtego czasu, co roku któryś z nami na pielgrzymkę jedzie. W związku z tym są to prawdziwe rekolekcje na dwóch kółkach - dodaje. 

Stowarzyszenie "Klub Rowerowy Maksimum" powstało w 2015 r. przy lubelskiej parafii św. Maksymiliana i to ono przejęło organizację pielgrzymek na dwóch kółkach. - Stowarzyszenie zrzesza miłośników jazdy rowerem, którzy w zorganizowanej formie pragną uprawiać turystykę rowerową, propagują czynny wypoczynek, krajoznawstwo, zamiłowanie do przyrody i przygody, a równocześnie pragną pogłębiać życia religijne, moralne, kulturalne w duchu nauczania Jezusa Chrystusa i społecznej nauki Kościoła - opowiada J. Storczyk. - Do realizacji zadań stowarzyszenia zostało też założone forum www.forum.krmaksimum.pl, poprzez które organizowane są wszelkiego rodzaju wyjazdy i wycieczki rowerowe oraz pielgrzymki. 

Podobnie jak w latach poprzednich, także i tym razem na pielgrzymkę do Częstochowy wyruszy ok. 100 osób. Będą to ludzie w różnym wieku, którzy chcą przeżyć wyjątkowe rekolekcje w drodze. - Pielgrzymujemy cztery dni. Na każdym przystanku odmawiany dziesiątek Różańca a wieczorami mamy zaplanowane konferencje. Każdy pielgrzymkowy dzień rozpoczynamy też Mszą św. - podkreśla J. Storczyk. 

Pielgrzymka na trasę wyruszy spod archikatedry 30 czerwca. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast