Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki test z języka angielskiego na UMCS

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”! W Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS zgromadziło się 200 osób.

Na wielki test przyszły osoby, które chciały sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wiedzę z zakresu kultury anglosaskiej. Wśród uczestników znaleźli się m.in. studenci uczelni wyższych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego.

Zwycięzcą tegorocznej, trzeciej edycji "Challenge Accepted" została uczennica I klasy Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie - Dominika Pacek. II miejsce zajął Mikołaj Spytek, a III - Gabriela Błaszczak.

„Challenge Accepted” jest to pierwsza i największa taka inicjatywa w województwie lubelskim. W  XXI wieku język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym używanym na świecie, a jego znajomość traktowana jest obecnie jako coś zupełnie naturalnego i powszechnego.

Udział w „Challenge Accepted” jest więc doskonałą okazją do zweryfikowania umiejętności posługiwania się tym niezwykle popularnym językiem obcym.

Test składał się z 45-minutowego etapu pisemnego, polegającego na rozwiązaniu 60 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru). W związku z tym, że rywalizacja była zacięta, a uczestnicy wykazali wysoki poziom wiedzy, niezbędne było przeprowadzenie tzw. "dogrywek" (o I i III miejsce).

Najlepsi odebrali nagrody   Najlepsi odebrali nagrody
Bartosz Proll
Już pierwsza edycja wydarzenia, organizowana w 2016 roku, wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko społeczności akademickiej, ale także mieszkańców Miasta i Regionu. W 2017 roku udział w teście wzięło ponad 100 osób, w tym roku przy 300 zgłoszeniach, ostatecznie do konkursu przystąpiło aż 200 osób - właśnie dlatego Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Regionu lubelskiego.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Promocji wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama