Na dobry początek wakacji

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje! Jak je dobrze przeżyć? Można zacząć od spotkania młodych w Pliszczynie. Sercański ogród już w poniedziałek zamieni się w wielkie pole namiotowe.

W tym roku odbędą się 25. jubileuszowe Sercańskie Dni Młodych. Tradycyjnie, na sześć dni, swoje namioty rozbiją młodzi ludzie pragnących poznawać Boga, dzielić się radością, przeżywać wiarę, dyskutować i żyć naprawdę, tworząc cywilizację miłości. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem: Miłością nakarmieni.

- Uczestnikami są młodzi duchem i ciałem ludzie (począwszy od drugiej klasy gimnazjum) z różnych części Polski, a czasami z innych krajów, którzy „ryzykują” i poszukują spotkania z żywym Bogiem w drugim człowieku. Do Pliszczyna przyjeżdżają zaraz na początku wakacji, by znaleźć się w wielkiej wspólnocie i doświadczyć, jak dobrze przebywać z braćmi - mówią księża sercanie.

Wszystko zaczęło się w 1994 r. Właśnie wtedy, Pliszczyn „zatętnił” młodością i radością. Księża Sercanie, odczytując znaki czasu i duchowy testament swojego Założyciela – o. Leona Jana Dehona, zainicjowali spotkania dla młodzieży pod ogólnym hasłem „Ku cywilizacji miłości”. Obecnie najważniejszymi punktami spotkania są: Eucharystia, modlitwa, duchowa odnowa, integracja, sport.

Kto raz przyjedzie do Pliszczyna na SDM zwykle tu wraca   Kto raz przyjedzie do Pliszczyna na SDM zwykle tu wraca
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
Ci, którzy przeżyli spotkanie w Pliszczynie choć raz tak mówią o tym, czego doświadczyli:

"Pod żółtą wiatą codziennie gromadzimy się na Eucharystii, na spotkaniach z ciekawymi gośćmi, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem, talentami, wiedzą i doświadczeniem przyjaźni z Bogiem. Każdego dnia mamy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Mamy również czas na rozwijanie swoich talentów podczas organizowanych warsztatów (m. in. wokalnych, tańca, pierwszej pomocy, teatralnych, artystycznych i innych) oraz na zabawę podczas Dehoniady (sercańskiej imprezce i grillowania). Emocji dostarczają nam również rozgrywki w piłkę nożną, z których najciekawszą jest mecz „Sercanie vs Reszta Świata” .

Więcej informacji można znaleźć na stronie SDM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..