Nowy numer 38/2023 Archiwum

Uwielbienie ma olbrzymią moc

Chcesz nauczyć się uwielbiać Pana Boga całym swoim życiem? Odnowa w Duchu św. Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do szkoły, która pokaże jak to robić.

Już za kilka miesięcy rusza na Lubelszczyźnie Szkoła Uwielbienia. To będzie wyjątkowe miejsce, w którym odnajdzie się każdy, kto chce oddać Panu Bogu chwałę, ale też nauczyć się słuchać tego, co mówi Duch Święty.

- Przez dwa lata jeździłam wraz ze znajomymi do Warszawy na formację dla muzyków uwielbienia, którą prowadziła ekipa z Koszalina posługująca w czasie wydarzeń „Jezus na stadionie” – opowiada Małgorzata Kalisz z koordynacji diecezjalnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. – Spędzaliśmy sześć godzin w podróży i cztery na zajęciach. Chociaż był to pewnego rodzaju trud, to jednak doświadczyłam, jak wielką moc ma uwielbienie, dary, które otrzymywałam były bezcenne – wspomina.

Pani Małgorzata, po konsultacji z koordynatorem diecezjalnym odnowy na Lubelszczyźnie, postanowiła ekipę z Koszalina zaprosić do organizacji takich warsztatów w Lublinie. - Doszliśmy to wniosku że tak naprawdę w Lublinie i okolicach nie ma formacji dla ludzi, którzy chcą uwielbiać Pana Boga i chcą się uczyć słuchać Ducha Świętego. Wspólnota, która prowadzi Szkołę Uwielbienia to ludzie, którzy żyją w Duchu Świętym. Posługują śpiewem, graniem, uczą, jak to robić, by każdy dźwięk był modlitwą – opowiada. – Postanowili, że raz w miesiącu będą do nas przyjeżdżać

Pani Małgorzata podkreśla, że lekcje w takiej szkole to coś wyjątkowego. - W moim sercu przez te dwa lata zmienił się obraz życia. Jestem we wspólnocie w Odnowie w Duchu św. Spotykamy się raz w tygodniu, ale doświadczyłam, że nie chodzi o to, by uwielbiać Pana Boga raz w tygodniu przez godzinę, chodzi o życie uwielbieniem. Zaczęłam doświadczać, że uwielbienie jest olbrzymią mocą od Boga, bo wtedy tak naprawdę na Nim się koncentrujemy, oddajemy Mu chwałę i On nam błogosławi. Wszystkie depresje i smutki, które się w nas rodzą w czasie uwielbienia mijają, bo zmieniamy perspektywę, koncentrujemy się na czymś innym.

Jak zaznacza M. Kalisz, lubelska Szkoła Uwielbienia zaplanowana jest na dwa lata. – W Warszawie prowadzone były zajęcia dla ludzi, którzy w swoich wspólnotach posługują graniem bądź śpiewem, w Lublinie postanowiliśmy rozszerzyć tę formułę i zaplanowaliśmy także zajęcia dla tych, którzy chcą się też uczyć słuchać Boga, Ducha Świętego. Ta szkoła jest więc dla każdego. Prowadzący zajęcia pokażą, jak wielką moc ma otwarcie się na Ducha Świętego i jak to zrobić, by nie koncentrować się na swoich smutkach, ale radować się otwarciem na Boga.

Zajęcia w Lublinie zaplanowano tak, by najpierw wszyscy razem uczyli się uwielbienia, potem uczestniczyli we wspólnej konferencji na jego temat i na temat przeszkód jakie można napotykać w jego trakcie oraz jak się formować żeby to uwielbienie było całym życiem. Następny element spotkania to warsztaty. – Zaplanowaliśmy trzy różne warsztaty wybierane przy zapisach do szkoły: dla śpiewających – jak uwielbiać Pana Boga śpiewem, dla grających oraz dla tych, którzy chcą się otworzyć na Ducha św. i nauczyć się Go słuchać. Posługujący pokażą, że można modlić się standardowymi modlitwami, ale będą też przekonywać, że warto otworzyć swoje serce na coś więcej.

Zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu w każdą czwartą niedzielę w auli Caritas w Lublinie. Aktualnie trwają zapisy na pierwszy rok, które prowadzone są przez stronę internetową: odnowa.lublin.pl. Zaproszony jest każdy bez względu na wiek oraz bez względu na to, czy jest we wspólnocie czy nie. - Każdy z nas jest powołany do tego, by uwielbiać Boga i doświadczać relacji z Nim – przekonują organizatorzy Szkoły Uwielbienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast