Nowy numer 42/2020 Archiwum

Abp Budzik zaprasza do Matki Bożej Płaczącej

Początek lipca tradycyjnie gromadzi czcicieli Matki Bożej w lubelskiej katedrze na uroczystościach upamiętniających wydarzenia z 1949 roku, gdy Maryja w Lublinie zapłakała.

Metropolita lubelski skierował do diecezjan zaproszenie do udziału w uroczystościach upamiętniających historyczne wydarzenie.

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 

Obraz Matki Bożej z Archikatedry Lubelskiej jest głęboko wpisany w duchowe oblicze Lublina i całej Archidiecezji. Trzydzieści lat temu, 26 czerwca 1988 roku obraz został ukoronowany z inicjatywy ks. bp. Bolesława Pylaka. Wspominając to wydarzenie, zgromadzimy się na placu Katedralnym w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Bp Jan Śrutwa, były biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i biskup zamojsko-lubaczowski. Będziemy dziękować Bogu za 70 lat kapłaństwa ks. abp. seniora Bolesława Pylaka. Niech ten piękny i rzadki jubileusz stanie się okazją do serdecznej modlitwy w intencji Czcigodnego Jubilata.

Już za miesiąc wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mobilizuje ona tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w ważnych życiowo intencjach. W drodze na Jasną Górę towarzyszyć nam będzie hasło: „Owocem ducha jest miłość”, nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji zbliżającego się Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Partnerem pielgrzymki będzie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą i włączyć się w duchowe pielgrzymowanie. Osoby, które skorzystają z funduszu, poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.

Polecając wszystkich macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej na Jasnej Górze i w naszej Archikatedrze, wszystkim z serca błogosławię.

 

Wasz biskup Stanisław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama