GN 21/2020 Archiwum

Urban Highline Festiwal w Lublinie i ekstremalna "Church line"

W tym roku podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie po raz dziesiąty odbędzie się Urban Highline Festiwal, największa impreza slack line na świecie.

Urban Highline Festiwal w Lublinie i ekstremalna "Church line"   Materiały promocyjne organizatora Urban Highline Festival podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie to największa tego typu impreza na świecie.

"W ubiegłym roku do Lublina przyjechało ponad 300 slacklinerów z całego świata. W tegorocznej jubileuszowej edycji do Lublina zawita rekordowa liczba gości. Nad miastem zawiśnie 19 taśm, na których zaprezentują się sportowcy z ponad 20 krajów" - podają organizatorzy. Urban Highline Festiwal w Lublinie i ekstremalna "Church line"   Materiały promocyjne organizatora "Urban Highline Festival to jeden z pierwszych tego typu festiwali, który odbywa się w przestrzeni miejskiej, a nie wysoko w górach, jak to zazwyczaj bywa. Lublin na kilka dni zamienia się w stolicę slacklinerów, a taśmy, po których przechadzają się, zostaną rozwieszone na Starym Mieście, m.in. pomiędzy: Trybunałem a kamienicami, Bramą Krakowską a Ratuszem oraz najsłynniejsza, zwana przez uczestników „Church Line” pomiędzy Wieżą Trynitarską a Katedrą Lubelską" - wyjaśniają organizatorzy.

Urban Highline Festiwal w Lublinie i ekstremalna "Church line"   Najdłuższe i najwyżej zawieszone taśmy zamieszczone zostaną między wieżowcami przy ulicy Wieniawskiej. Przenosząc festiwal w przestrzeń zurbanizowaną, organizatorzy nawiązują do postaci Jaszy Mazura, bohatera książki Isaaca Singera „Sztukmistrz z Lublina”.

Lublin to jedyne miejsce, gdzie zawodnicy tej ekstremalnie trudnej i widowiskowej dyscypliny mogą prezentować swoje wyczyny w sercu starego miasta.

Na taśmach zawieszonych na wysokości ponad głowami przechodniów przez cztery dni, od 26 do 29 lipca będzie można oglądać najlepszych wyczynowców z całego świata. Będą pojedynki, pokazy zręcznościowe i tricki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama