Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Matka płacze razem z dziećmi

Przed tym obrazem modlili się prymas Stefan Wyszyński i Jan Paweł II. To papież Polak nazwał Maryję z katedry Matką Bożą Płaczącą i zezwolił na Jej koronację 30 lat temu.

Choć oficjalnie wydarzenia z 3 lipca 1949 roku nie zostały przez Kościół uznane za cudowne, łaski tu otrzymywane i nawrócenia czynią to miejsce wyjątkowym. Podczas swego ingresu do lubelskiej katedry bp Stefan Wyszyński wskazywał na Maryję, na Nią też swój wzrok kierował Karol Wojtyła, przyjeżdżając najpierw na KUL, a potem jako papież z pielgrzymką do Polski. To wówczas, klęcząc przed wizerunkiem Matki Bożej, na którym 69 lat temu pojawiły się łzy, nazwał ją Matką Bożą Płaczącą. Te wydarzenia zachęciły bp. Bolesława Pylaka do starań o koronację obrazu z katedry. Od wielu lat uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej to święto, na które tłumnie przybywają lublinianie.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma